SCHEDULE

SportDateTeamsLocationTime
Boys SoccerOct 23Frontier at Wahconah01:00 PM
co-ed VolleyballOct 23Lee at Lenox11:30 AM
FootballOct 23Lee at Hoosac Valley01:30 PM
 
Girls SoccerOct 24Mount Everett at Berkshire Country DayTime TBA12:00 PM
 
Boys SoccerOct 25Lenox at Smith Voc.Class C WMass quarter-final04:00 PM
Boys SoccerOct 25Mount Greylock at Franklin TechClass C WMass quarter-final04:00 PM
Boys SoccerOct 25Monument Mountain at St Mary’sClass B WMass quarter-final04:00 PM
Boys SoccerOct 25Mount Everett at GranbyClass D WMass quarter-final04:00 PM
co-ed GolfOct 25Multiple teams at Division 2 State ChampionshipSandy Burr Country Club, Wayland09:00 AM
co-ed VolleyballOct 25Ludlow at Pittsfield06:00 PM
Girls SoccerOct 25Monument Mountain at S. HadleyClass B WMass quarter-final04:00 PM
Girls SoccerOct 25Smith Vocational at DruryClass C WMass quarter-final04:00 PM
Girls SoccerOct 25Smith Academy at Mount EverettClass D WMass quarter-final04:00 PM
Girls SoccerOct 25Frontier at McCann TechClass C WMass quarter-final04:00 PM
Girls SoccerOct 25Wahconah at ChicopeeClass B WMass quarter-final04:00 PM
Girls SoccerOct 25Hoosac Valley at MonsonClass D WMass quarter-final04:00 PM
Girls SoccerOct 25Westfield Tech at Mount GreylockClass C WMass quarter-final04:00 PM
Girls SoccerOct 25Ware at LenoxClass D WMass quarter-final06:30 PM
 
Boys SoccerOct 26Athol at Hoosac Valley04:00 PM
Boys SoccerOct 26Gateway at McCann Tech04:00 PM
Boys SoccerOct 26P.V.C.S. at Drury04:00 PM
Boys SoccerOct 26S. Hadley at Pittsfield04:00 PM
co-ed GolfOct 26Multiple teams at Division 3 State ChampionshipShining Rock, Northbridge10:00 AM
co-ed VolleyballOct 26Taconic at SouthwickClass C WMass quarter-final06:00 PM
co-ed VolleyballOct 26Athol at LeeClass D WMass quarter-final06:00 PM
co-ed VolleyballOct 26Commerce at Monument MountainClass B WMass quarter-final06:00 PM
co-ed VolleyballOct 26Lenox at WareClass D WMass quarter-final06:00 PM
co-ed VolleyballOct 26Wahconah at ChicopeeClass B WMass quarter-final06:00 PM
co-ed VolleyballOct 26Mount Everett at Mount GreylockClass D WMass quarter-final06:00 PM
Girls SoccerOct 26Chicopee Comp at Pittsfield04:00 PM
Girls SoccerOct 26Southwick at Lee04:00 PM
 
Boys BasketballOct 27Mount Greylock at WahconahUnified Basketball05:30 PM
co-ed VolleyballOct 27Pittsfield at W. Springfield06:00 PM
 
Boys SoccerOct 28Hoosac Valley at Mohawk04:00 PM
Boys SoccerOct 28McCann Tech at Taconic04:00 PM
Boys SoccerOct 28Pittsfield at Minnechaug04:00 PM
FootballOct 28Hoosac Valley at Commerce06:00 PM
Girls SoccerOct 28Lee at Holyoke04:00 PM
Girls SoccerOct 28Pioneer Valley Chinese Immersion at Taconic04:00 PM
Girls SoccerOct 28Pittsfield at Mahar04:00 PM
 
Boys SoccerOct 29Taconic at Gateway04:00 PM
Boys SoccerOct 29Drury at Putnam04:00 PM
FootballOct 29S. Hadley at Taconic06:00 PM
FootballOct 29Pittsfield at Ludlow07:00 PM
FootballOct 29W. Springfield at Wahconah07:00 PM
Girls SoccerOct 29Taconic at Pathfinder04:00 PM
 
co-ed Cross CountryOct 30Multiple teams at Berkshire County InvitationalMount Greylock11:00 AM
FootballOct 30Monument Mountain at Drury01:00 PM
FootballOct 30Smith Vocational at McCann Tech01:00 PM
 
Boys BasketballNov 08Pittsfield at Mount GreylockUnified Basketball06:00 PM
 
co-ed Cross CountryNov 13Multiple teams at D3 all-state qualifierStanley Park, Westfield10:00 AM
co-ed Cross CountryNov 13Pittsfield at D2 all-state qualifierGardner Golf Course11:30 AM
 
co-ed Cross CountryNov 20Multiple teams at D3 State ChampionshipsWrentham Development Center01:00 PM
co-ed Cross CountryNov 20TBA at D2 State ChampionshipsWrentham Development Center11:30 AM

Sports Calendar

Facebook