SCHEDULE

SportDateTeamsLocationTime
Boys BasketballOct 27Wahconah at Mount GreylockUnified Basketball05:00 PM
Boys SoccerOct 27Lenox at Springfield ICSClass C WMass semi-final03:30 PM
Boys SoccerOct 27Mount Everett at WareClass D WMass semi-final03:30 PM
Boys SoccerOct 27Mount Greylock at PathfinderClass C WMass semi-final03:30 PM
Boys SoccerOct 27Monument Mountain at Hampshire Class B WMass semi-final Time TBA06:00 PM
Boys SoccerOct 27Pope Francis at WahconahTime TBA12:00 AM
co-ed VolleyballOct 27Pittsfield at W. Springfield06:00 PM
Girls SoccerOct 27Smith Vocational at McCann Tech03:30 PM
Girls SoccerOct 27Drury at Mount GreylockClass C WMass semi-final06:30 PM
Girls SoccerOct 27Mount Everett at LenoxClass D WMass semi-final06:30 PM
Girls SoccerOct 27Pope Francis at WahconahTime TBA12:00 AM
Girls SoccerOct 27Hoosac Valley at WareTime TBA12:00 AM
 
Boys SoccerOct 28McCann Tech at TaconicBCC04:00 PM
Boys SoccerOct 28Pittsfield at Minnechaug04:00 PM
Boys SoccerOct 28Hoosac Valley at Mohawk04:00 PM
co-ed VolleyballOct 28State D3 Championships at Smith Voc.05:45 AM
co-ed VolleyballOct 28Lenox at LeeClass D WMass semi-final06:00 PM
co-ed VolleyballOct 28Chicopee at Monument MountainClass B WMass semi-final06:00 PM
co-ed VolleyballOct 28Turners Falls at Mount GreylockClass D WMass semi-final06:00 PM
FootballOct 28Hoosac Valley at Commerce06:00 PM
Girls SoccerOct 28Pittsfield at Mahar04:00 PM
Girls SoccerOct 28Lee at Holyoke04:00 PM
Girls SoccerOct 28Pioneer Valley Chinese Immersion at Taconic04:15 PM
Girls SoccerOct 28Easthampton at Monument Mountain06:00 PM
 
Boys SoccerOct 29Taconic at Gateway04:00 PM
Boys SoccerOct 29Drury at Putnam04:00 PM
FootballOct 29S. Hadley at Taconic06:00 PM
FootballOct 29Lee at Belchertown07:00 PM
FootballOct 29Pittsfield at Ludlow07:00 PM
FootballOct 29W. Springfield at Wahconah07:00 PM
Girls SoccerOct 29Taconic at Pathfinder04:00 PM
 
co-ed Cross CountryOct 30Multiple teams at Berkshire County InvitationalMount Greylock11:00 AM
FootballOct 30Smith Vocational at McCann Tech01:00 PM
FootballOct 30Monument Mountain at Drury01:00 PM
 
co-ed GolfNov 02Multiple teams at Division 3 State ChampionshipShining Rock, Northbridge10:00 AM
 
Boys BasketballNov 08Pittsfield at Mount GreylockUnified Basketball06:00 PM
 
co-ed Cross CountryNov 13Multiple teams at D3 all-state qualifierStanley Park, Westfield10:00 AM
co-ed Cross CountryNov 13Pittsfield at D2 all-state qualifierGardner Golf Course11:30 AM
 
co-ed Cross CountryNov 20Multiple teams at D3 State ChampionshipsWrentham Development Center01:00 PM
co-ed Cross CountryNov 20TBA at D2 State ChampionshipsWrentham Development Center11:30 AM

Sports Calendar

Facebook